ONLINE DERSLER
Online Dersler

YÖKDİL

Alt Kategoriler

Online YÖKDİL Kursu - Uzaktan Eğitim

 

Tam adı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan YÖKDİL sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenmektedir. İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ya da Çince dillerinde yapılan sınav, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında yapılmaktadır. İlgili dillerdeki dil becerisini ve seviyesini ölçen sınav, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (YDS) alternatifidir.

 

YÖKDİL sınavı 180 dakika sürüyor ve sınavda 80 soru yer alıyor. Fen, sağlık ve sosyal olarak üç branşta yapılan sınavda, cümle tamamlama soru türleri ve cloze test soru türleri ile birlikte, çeviri soruları, paragraf tamamlama soruları, anlamı bozan cümle soruları ve paragraf soru türleri yer alır. YÖKDİL sınavı yılda 2 kez yapılmaktadır. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılan sınav, katılımcıların dil koşulunu belgelendirmesi için yapılır. Katılımcılar bu sınavda, 80 soruya çoktan seçmeli (A, B, C, D, E) yanıtlar verirler.

 

Online YÖKDİL kursu

 

Online YÖKDİL kursu için Angora Dil Eğitim Merkezi’nin kurs eğitim programını inceleyebilirsiniz. Nerede olursanız olun, bir tablet, bir bilgisayar ya da bir telefon marifetiyle, Angora Dil Okulları’nın online YÖKDİL kurslarını takip edebilirsiniz. Sizin için büyük ayrıcalıklar sunan online YÖKDİL kursu, yabancı dil sınavından en yüksek puanı almanız için hazırlanmıştır. Deneyimli uzman eğitimciler tarafından verilen YÖKDİL kursu, tüm konuların işlendiği, çıkmış tüm soruların incelendiği, testlerin ve deneme sınavlarının yapıldığı bir kurstur. Kurs programında ayrıca YÖKDİL sınavına dair tüm detaylar da katılımcılarla paylaşılmaktadır.

 

YÖKDİL sınavına başvurmak için ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden yönergeleri takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Yılda 2 kez ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılan yabancı dil sınavına, yabancı dil koşulunun sağlandığını belgelemek için girilmektedir. Sınava girmek için bir yaş sınırı belirtilmemiştir. ÖSYM tarafından belirtilen belge ve evraklar tamamlandığı ve sınav ücreti yatırıldığı takdirde bu sınava girmeye hak kazanmış sayılırsınız. 

 

Yüksek lisans eğitimine ya da doktora eğitimine katılmak isteyenler YÖKDİL sınavına girebilir. Yurtdışında bulunan eğitim kurumlarında eğitim görenler ve diploma denkliği almak isteyenler de yine bu sınava girebilir. Ayrıca Yükseköğretim kurumlarında akademik yükseltmeler için, dil yeterliliği puanı istenilen kişiler de bu sınava girebilir. Araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olmak isteyen, okutman, uzman ve çevirici olmak isteyenler YÖKDİL sınavına girerler. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) ve Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı (EUS) sonrası yapılacak yerleştirmeler için ve doçentlik başvuruları için de yine YÖKDİL sınavına girilmesi gerekmektedir.

 

Online YÖKDİL uzaktan eğitim kursu

 

Online YÖKDİL uzaktan eğitim kursu ile Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavını (YÖKDİL) istediğiniz puanı alarak geçebilir ve kariyerinizin en önemli aşamasını vakit kaybetmeden geride bırakabilirsiniz. Angora Dil Eğitim Merkezini seçerek doğru seçimde bulunabilir ve Online YÖKDİL uzaktan eğitim kursunu alarak, çok yüksek bir öneme sahip olan bu sınav basamağını aşabilirsiniz. 3 saat süren ve 80 sorunun yer aldığı sınava ciddi bir hazırlık ile girebilir ve hedeflerinize önemli ölçüde yaklaşabilirsiniz.

 

YÖKDİL sınavında hangi diller var?

 

 • İngilizce
 • Arapça
 • Almanca
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • Rusça
 • Çince

 

YÖKDİL sınavında bu dillerdeki yeterlilik ölçülmektedir. Diğer taraftan, sosyal bilimler, sağlık bilimleri ve fen bilimleri alan seçeneklerine de sahip olan YÖKDİL sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile bazı benzerliklere ve farklılıklara sahiptir. YÖKDİL sınavı, bir dil yeterlilik sınavı olarak YÖK ve ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

 

YÖKDİL ile YDS arasındaki farklar nedir?

 

 • Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınavı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavından (YDS) daha kolay bir sınav olarak öne çıkar,
 • YÖKDİL sınavında katılımcılara, çözülmesi daha basit sorular sorulurken, YDS sınavında katılımcılar çözülmesi daha zor sorularla karşı karşıya kalırlar,
 • YÖKDİL sınavında, YDS sınavından daha az paragraf sorusu vardır,
 • YÖKDİL sınavında, YDS sınavından daha fazla çeviri sorusu vardır,
 • YÖKDİL puanı ile girilen yerler daha sınırlı iken, YDS puanı ile girilen yerler çok daha geniş bir alanı kapsar,
 • YDS sınavında diyalog soruları ile yakın anlamlı cümleyi bulma soruları yer alır, YÖKDİL sınavında ise bu 2 konudan sorular bulunmaz,
 • YDS sınavı dil tazminatı almak için kullanılırken, bu durum YÖKDİL sınavı için geçerli değildir,
 • YDS sınavında A, B, C, D, E olarak 5 dil seviyesi varken, YÖKDİL sınavında dil seviyesi bulunmaz,
 • YDS sınavı, geçerlilik bakımından akademik alanları, YÖKDİL sınavı ise kurumsal alanları temsil eder,
 • YÖKDİL sınavında katılımcının uzmanlık alanına göre sorular sorulur, bu durum YDS sınavında yer almaz,
 • YÖKDİL sınavında sorulan soruların kapsamı, fen bilimleri, sosyal bilimler ve sağlık bilimlerini kapsarken, YDS sınavında sorulan soruların kapsamında tüm alanlar vardır,
 • YÖKDİL sınavında sadece İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Çince dilleri bulunurken, YDS sınavında 25 farklı dil seçeneği yer alır,
 • YDS sınavı KPSS A grubu için geçerlidir ancak KPSS A grubu YÖKDİL için geçerli değildir.

 

YÖKDİL soru dağılımı nedir?

 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) soru dağılımı, en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Bu soru dağılımlarına göre bir kurs programı belirlemek ve yine bu soru dağılımlarına göre çalışmayı yoğunlaştırmak, YÖKDİL sınavında mutlak başarıyı da beraberinde getirecektir. YÖKDİL sınavında okuma sorularından 15 soru katılımcılara soruluyor. Gramer sorularından ise 14 soru kitapçıkta yer alıyor.

 

Yabancı dil testi olan YÖKDİL sınavında cümle tamamlama sorularından 11 soru çıkıyor. Boşluk doldurma sorularından ise 10 soru katılımcılara soruluyor. Özellikle bu saydığımız konulara özel bir zaman ayrılması gerekiyor. Kurs programının temelini bu konular oluşturuyor. Bu konularda daha önce çıkmış sorular ve çıkabilecek sorular kursun ana omurgasını oluşturuyor. Bu konuların detaylı olarak işlenmesi, YÖKDİL sınavında yüksek bir puan alınmasının önünü açıyor. Okuma, gramer, cümle tamamlama ve boşluk doldurma konularına sıkı bir hazırlık yapılarak, 80 sorudan 50 soruyu kolay bir şekilde çözmek mümkün hale geliyor.

 

YÖKDİL sınavında anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularından 6 soru soruluyor. İlgili yabancı dilden Türkçeye çeviri sorularından 6 soru ve Türkçeden ilgili yabancı dile çeviri sorularından 6 soru sınav katılımcılarına yöneltiliyor. Ayrıca 6 kelime bilgisi sorusu ve 6 paragraf tamamlama sorusu da yine YÖKDİL sınavına girenlere soruluyor. Tüm bu konulara özel bir hazırlık yapılarak bu sınavdan en yüksek puanı almak mümkündür. 

 

Online YÖKDİL kursu uzaktan eğitim fiyatları

 

Online YÖKDİL kursu uzaktan eğitim fiyatları hakkında detaylı bilgiyi Angora Dil Eğitim Merkezi’nin telefon numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz. Kurs hakkında detaylı bilgi ve kurs fiyatları sizinle en kısa sürede paylaşılacaktır. YÖKDİL kursunun içeriği, kurs takvimi, ders konuları, test ve deneme sınavı takvimi ile YÖKDİL kursu hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar arayan herkes ile paylaşılmaktadır. Ayrıca Angora Dil Okulları’nın sitesini ayrıntılı şekilde inceleyerek YÖKDİL kursuna dair detayları görebilirsiniz.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim