ONLINE DERSLER
4K Eğitim Videoları

IELTS

Alt Kategoriler

Ankara IELTS Kursu, Fiyatları, Tavsiye

 

IELTS sınavının açılımı International English Language Testing System’dir. Dilimize Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi adıyla çevrilen sınav, uluslararası bir geçerliliğe sahiptir. İngilizce dil seviyesinin belirlendiği ve 1989 yılından bu güne yapılan IELTS sınavı, Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education koordinesinde düzenlenmektedir.

 

IELTS sınavının 2 türü vardır. Bunlardan biri genel amaçlı IELTS sınavı, diğeri ise akademik sınavdır. İngilizce dilinin konuşulduğu ülkelerde yükseköğretim düzeyinde eğitim veren okula girmek veya mesleki çalışma yapmak için IELTS akademik sınava girilmelidir. Söz konusu ülkelerde bir işe girmek istediğinizde bu sınava girmeniz sizden talep edilebilir. IELTS sınavından alınan puan, genel ve yaygın olarak yükseköğretim eğitimi için kullanılmaktadır.

 

IELTS sınavının ikinci türünde ise, göçmenlik, staj ve çalışma ile genel anlamda akademik olmayan durumlarda genel amaçlı IELTS sınavına girilmektedir. Angora Dil Eğitim Merkezi ile IELTS sınavına detaylı şekilde hazırlanabilirsiniz. Deneyimli bir eğitimci ekip tarafından verilen IELTS sınavı eğitimleri, sizi akademik sınava ya da tercihinize göre genel amaçlı sınava donanımlı bir şekilde hazırlamaktadır. Angora Dil Eğitim Merkezi’nin telefon numaralarından bizimle irtibat kurabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgiyi uzman eğitimcilerimiz ve personellerimizden edinebilirsiniz.

 

IELTS sınavı nedir?

 

İngilizce dilinde yazma ve okuma, İngilizce dilinde konuşma ve dinleme becerilerinin ölçüldüğü, uluslararası düzeyde yapılan ve İngilizce seviyesinin tespit edildiği sınava IELTS sınavı denilir. International English Language Testing System adıyla yapılan, kısaca IELTS sınavı olarak ülkemizde kullanılan ve Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi açılımına sahip olan sınava çok çeşitli amaçlarla girilmektedir. Yaygın olarak, yurtdışında bulunan üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenciler bu sınava girerler. Ayrıca, İngilizce konuşulan ülkelere göçmenlik başvurusunda bulunacak olanlardan da IELTS sınav puanı istenmektedir. Bu sınavdan yeterli puanı alarak birçok ülkeye göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.

 

IELTS sınav puanı, dünyada 11 binin üzerinde kurum ve kuruluş tarafından kabul ediliyor. İngilizce eğitim veren kurumlar, devlet kurumları, mesleki kuruluşlar ve çeşitli işverenler IELTS puanına bakıyor. IELTS sınavı kısaca, İngilizce dilindeki akademik yeterliliği ölçüyor. Ayrıca sınava girenlerin, İngilizce dilindeki yazma, okuma, konuşma ve dinleme pratiği de yine bu sınavla test ediliyor. IELTS Academic, IELTS General Training ve Life Skills (A1, veya B1) türleri ile yapılan sınav, sıkı bir çalışma gerektiren önemli bir sınavdır. İngilizce dilinde bir yükseköğretim okuluna girmek isteyen biri IELTS Academic adıyla yapılan sınava girmelidir.

 

IELTS sınavı hangi ülkelerde geçerli?

 

IELTS sınavı puanı, başta İngiltere, Kanada ve Avustralya olmak üzere, Yeni Zelanda, İrlanda ve Güney Afrika ülkelerindeki akademik kurumların büyük bölümünde geçerlidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan çok sayıda kurum ve kuruluş da IELTS sınavı puanını onaylamaktadır. Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya ülkelerinde göçmenlik için başvuru yapmak istiyorsanız IELTS sınavına girmek zorundasınız. Bu ülkeler göçmenlik başvurusunu IELTS sınav puanı ile birlikte kabul etmektedir.

 

Dünyanın en önemli bölgelerinde geçerliliğe sahip olan IELTS sınavı, dikkat gerektiren bir sınavdır. Bu sınavda başarılı olmak için, dikkatle hazırlanmış bir çalışma takvimi ile sınava hazırlanmak gerekir. Angora Dil Okulları ile IELTS sınavına tüm yönleri ile hazırlanabilir, hedeflediğiniz IELTS puanını almak için deneyimli eğitimci kadrosu ile birlikte sınav atmosferine dahil olabilirsiniz. Angora Dil Eğitim Merkezi tarafından verilen IELTS sınavı kursu, hayatınızın önemli bir dönemecini temsil eden bu sınavdan en yüksek puanı almanız için destek veriyor.

 

Ankara IELTS kursu

 

Ankara IELTS kursu size geleceğin kapılarını açacak. Önemli bir başlangıç yapacağınız bu yeni hayatın anahtarı IELTS sınavıdır. Bu sınavdan istediğiniz puanı alarak, İngilizce dilinde eğitim veren hedefinizdeki üniversiteye girebilir, kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınız yeni işinize kabul edilebilir, göçmenlik başvurusunda bulunabilir ya da 11 binin üstünde kurum ve kuruluşta çalışabilirsiniz. International English Language Testing System (IELTS) sınavı tüm bunları mümkün hale getiren nadir sınavlardan biridir.

 

IELTS sınavının seviyeleri 1 ve 9 rakamları arasındadır. Aldığınız puan, en kötü rakam olan 1’den, en iyi rakam olan 9’a kadar bir numara ile ifade edilir. Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi (IELTS) sınavından eğer 1 alırsanız, bu ‘İngilizce dil bilgisi yok’ demektir. Sınavdan 9 rakamını alırsanız, bu ‘İngilizce dilinde uzman’ demektir. Sınav 2 yıl geçerliliğe sahiptir. 2 yıl içinde ilgili üniversiteye ya da kuruma sınav puanınız ile başvurabilirsiniz. 2 yıldan sonra ise sınav puanı geçerliliğini kaybeder.

 

IELTS sınavı bölümleri: Yazma, okuma, dinleme ve konuşma

 

Yükseköğretim eğitimi ve göçmenlik başvuru için sıklıkla kullanılan IELTS sınavında en önemli bölüm konuşma bölümüdür. Sınav yetkilisi olan kişi, sınava giren kişi ile sohbet ederek, İngilizce dilinde konuşma yeterliliğini ölçer. Sınav görevlisi ile sınava giren kişinin bu sohbeti kaydedilmektedir. IELTS sınavının ana omurgasını oluşturan konuşma testi bölümünün ardından, yazma, okuma ve dinleme bölümlerine geçilir. IELTS sınavına girenlerin bu dört bölümü geçmesi gerekmektedir.

 

Sınavda dinleme ve konuşma testleri, tüm sınava girenler için aynı düzeyde yapılır. Okuma ve yazma testlerinde ise değişkenlikler olabilir. Bu durum, sınavın akademik ya da genel sınav olup olmadığı ile alakalıdır. Sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir. Sınavın dinleme testi süresi 40 dakikadır. Okuma testi süresi 60 dakikadır. Yazma testi 60 dakikadır. Konuşma testi ise 10 ila 15 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.

 

Ankara IELTS kursu tavsiye

 

Ankara IELTS kursu tavsiye isteyenler Angora Dil Eğitim Merkezi’nin IELTS sınavı programına daha yakından bakabilir. Kusursuz şekilde hazırlanan bu program ile International English Language Testing System IELTS sınavından hedeflediğiniz puanı alın. Bu puan size önemli kapıları ardına kadar açacaktır. Sınava sıkı bir hazırlığın ardından girerek, dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşan 4 test bölümünü kolaylıkla geçebilirsiniz. Angora Dil Okulları’nın deneyimli eğitmen kadrosu tarafından verilen kurs programı, detaylı bir şekilde hazırlanmıştır.

 

IELTS sınavı nerede yapılıyor?

 

Bu dört test, aynı gün, aynı sınav salonunda, sınava ara verilmeden ve peş peşe yapılır. Konuşma testi ile ilgili tasarrufa sınav merkezi karar vermektedir. Sınavı düzenleyen kurum dilerse konuşma testini yedi gün içerisinde, başka bir alanda tamamlayabilir. Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi (IELTS) sınavı 121 farklı ülkede yapılmaktadır. Dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan 500 farklı test merkezinde yapılan sınav, ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Gaziantep, Samsun, Erzurum, Karabük ve Karaman şehirlerinde yapılıyor.

 

Ankara IELTS kursu fiyatları

 

Ankara IELTS kursu fiyatları için Angora Dil Eğitim Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. Kurs programı, sınav detayları ve fiyatlar hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizinle paylaşılacaktır. IELTS sınavı için kursta işlenecek konular, kurs saatleri, eğitmen kadrosu, bu sınavlarda daha önce çıkmış sorular, çıkabilecek sorular ve sınava dair her şey hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli bir eşiği temsil eden International English Language Testing System IELTS sınavından yeterli puanı almak için Angora Dil Okulları ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim