ONLINE DERSLER
Online Dersler

YDS

Alt Kategoriler

Online YDS Kursu - Uzaktan Eğitim

 

Yabancı dil sınavları arasında en çok girilen sınavlardan biri olan ve büyük bir dikkat gerektiren Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılmaktadır. Sınav yılda 2 kez düzenleniyor. KPDS ve ÜDS sınavlarının yerine 10 yıldır yapılan YDS, başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dilleri olmak üzere, 25 farklı dilde yapılmaya devam ediyor.

 

YDS sınavında öğrencilere 80 soru soruluyor. 180 dakikalık sürede bu soruların çözülmesi gerekiyor. Sınav çoktan seçmeli yapılıyor. A, B, C, D ve E seçeneklerinden birini seçerek soruyu cevaplıyorsunuz. 3 saat süren sınav, yılda 2 kez, ilkbahar ve sonbahar sınavları olarak, Nisan ve Ekim ayında düzenleniyor.

 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının ilk 135 dakikası ile son 15 dakika arasında sınav salonunu terk etmek yasak. Bu süreler içinde sınav salonundan ayrılırsanız tekrar sınav salonuna alınmıyorsunuz. Böyle bir durumda ayrıca sınavınızda geçersiz oluyor. Yalnızca bir yabancı dil seçilerek bu yabancı dilden sınava giriliyor.

 

Sınava girenlerin kullandığı gereçlerin tümü ÖSYM tarafından veriliyor. Bunun dışında, bilgisayar özelliğine sahip olan cihazların da sınav salonuna sokulması yasak. Bandajını çıkararak şeffaf görünen bir pet şişeyi sınav alanına sokabilirsiniz. Bunun dışındaki içecekleri ve herhangi bir yiyeceği de yine sınav alanına sokmak yasaklanmıştır.

 

Online YDS kursu

 

Angora Dil Eğitim Merkezi tarafından uzman eğitimcilerle verilen online YDS kursu ile sınavlara donanımlı şekilde hazırlanabilir ve sınavdan en yüksek puanı alma hedefiyle dersleri takip edebilirsiniz. Sınav öncesi tüm eğitimlerin verildiği, sınavla ilgili tüm ayrıntılara vakıf olduğunuz bu süreçte, sınav günü ve sonrası ile ilgili de destek veriliyor. Uzman eğitimciler tüm sınav aşamalarında yanınızda olarak sizi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına hazırlıyor.

 

YDS sınavında çıkabilecek tüm sorular, YDS konuları, YDS konularının detayları, deneme testleri ve YDS ile ilgili her şey kurs eğitiminin parçasını oluşturuyor. Sınav öncesi ve sınav sonrası bilgilendirme süreçleri de kursun bir parçası olarak katılımcılarla paylaşılıyor. 100 üzerinden hesaplanan YDS puanında sadece doğru cevaplar geçerli sayılıyor. 

 

Dört yanlışın bir doğruyu götürmediği YDS sınavında, doğru sorulara 1.25 oranında puan verilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, yanlışlar doğruları götürmediğinden, tüm soruların cevaplanması daha mantıklı olacaktır. Eğer Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına birden çok kere girmişseniz, bu durumda, tüm bu girdiğiniz sınavlardan en yüksek aldığınız sınavın puanı geçerli sayılmaktadır. 

 

YDS’de sınav sonrasında, gelen itirazlar ya da yapılan inceleme ve tespitlerin ardından bir sorunun iptal edilmesi halinde, o soru değerlendirme dışı bırakılır. Doktora başvuruları için 100 puan üzerinden en az 55 puan, doçent adayları için ise 100 puan üzerinden en az 65 puan alınması gerekir. 5 yıl geçerliliğini koruyan bir sınav olan YDS, sıkı bir hazırlık süreci ile kolaylıkla hedeflenen puanın alınabileceği bir sınavdır.

 

Online YDS uzaktan eğitim kursu

 

Online YDS uzaktan eğitim kursu ile orta ve üst düzeyde bir akademik dile sahip olabilirsiniz. YDS sınavında size lazım olacak olan orta ve üst seviye akademik dil, Angora Dil Okulları tarafından kapsamlı bir kurs programı ile katılımcılara kazandırılmaktadır. YDS sınavına gireceğiniz yabancı diliniz temel bir seviyedeyse sınavı geçmeniz çok zordur. YDS sınavında ilgili yabancı dilde yazma, dinleme, konuşma becerileri ölçülmektedir.

 

Yabancı dilde konuşma, yabancı dilde yazı yazma ve yabancı dilde konuşulanları dinleme becerilerinizin yeterli olup olmadığının ölçüldüğü YDS sınavı, gramer bilgisi yeterliliğinin sağlanması, bol bol okuma yapılması, akademik kelimelerin öğrenilmesi, akademik dilde konuşma ve yazma pratiklerinin yapılması ile kolayca geçilebilecek bir sınavdır.

 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına üniversite eğitiminde hazırlık sınıfını atlamak isteyenler, doktora yapmak isteyenler, yüksek lisansa başlamak isteyenler, üniversite kadrolarına girmek isteyenler ile yabancı dil tazminatını almak isteyen kamu personelleri giriyor. Yabancı dil bilgisinin ölçüldüğü YDS sınavında gramer soruları ile birlikte, cümle tamamlama soruları, paragraf tamamlama soruları, boşluk doldurma soruları, çeviri soruları, diyalog soruları, yakın anlamlı kelimeler soruları ve okuma parçalarından çıkarılan sorular soruluyor.

 

Online YDS kursu tavsiye

 

Online YDS kursu tavsiye araması yapanlar için Angora Dil Okulları etkili bir kurs eğitimi veriyor. İletişim sayfasında bulunan iletişim numaralarından bağlantı kurarak tüm sorularınızın cevaplarını alabilir, sitedeki detayları inceleyerek ise aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Angora Dil Okulları tarafından YDS için başta İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, Arapça, Çince, İspanyolca ve Japonca olmak üzere 25 farklı dilde YDS online kursu veriliyor.

 

Farsça dilinden İtalyanca diline, Kore dilinden Danimarka’nın konuştuğu Danish diline, Hollanda’nın konuştuğu Dutch dilinden Portekizce ve Lehçe’ye, Bulgarcadan Ukrayna’nın konuştuğu Ukraince diline, Yunanca, Macarca, Gürcüce, Rumence Boşnakçadan, Arnavutça, Sırpça ve Ermenice’ye, YDS sınavına girilebilen tüm yabancı dillerde eğitimler veriliyor.

 

YDS sınavı konuları ve soruları nelerdir?

 

En çok katılımcıya sahip olan YDS İngilizce sınavında katılımcılara 20 paragraf sorusu soruluyor. 10 cümle tamamlama sorusunun sorulduğu sınavda, ayrıca 10 tane tense – preposition – dil bilgisi sorusu sorulmaktadır. Yine 10 soru cloze test sorularından çıkıyor. 6 soru ise kelime – phrasal verb sorularından katılımcılara soruluyor.

 

YDS İngilizce sınavında 6 soru çeviri sorularından çıkarken, 5 soru anlatım bütünlüğünü bozan cümle sorularından çıkıyor. Diyalog tamamlamadan 5 soru, paragraf tamamlamadan 4 soru ve yakın anlamlı cümle sorularından da 4 soru katılımcılara soruluyor. Yukarıda işaret ettiğimiz İngilizce konularına yeterli düzeyde çalışılırsa bu sınavdan iyi bir puan almak kaçınılmaz hale gelir.

 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı uhdesinde yapılan Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça yabancı dil sınavlarında katılımcılara, söz konusu yabandı dilde çeviri soruları, dil bilgisi soruları sözcük bilgisi soruları ve okuduğunu anlama soruları sorulmaktadır. Diğer dillerde de, Türkçeden söz konusu yabancı dile çeviri yapılması soruları ile söz konusu yabancı dilden Türkçeye çeviri soruları katılımcılara soruluyor. Bunun için katılımcılara 200 kelimelik metinler veriliyor. Katılımcılardan bu metinleri çevirmesi isteniyor.

 

YDS sınavında dikkat edilecek konular

 

  • YDS sınavında diğer katılımcılardan bir şey isteyemez ya da bir şey soramazsınız,
  • Sınava sadece ÖSYM’nin belirlediği salon ve sırada girmeniz mümkündür,
  • Sınav kağıdınızın arkasına bir şey yazmayın, kağıdın arkasının boş olması gerekiyor,
  • Sınavın başlama anının öncesinde soruları okumak yasaktır,
  • Sınavda görev alan kişi tarafından yapılan uyarılar dikkate alınmalı, hiçbir surette sınavın düzeni bozulmamalı,
  • Aynı zamanda görevli olan kişiye, sınav başladıktan sonra soru sormak da yasaktır,
  • Sınavın bitmesinin ardından sorulara tekrar bakamazsınız ve cevaplama yapamazsınız,
  • Sınav süresince müsvedde kağıt da kullanamazsınız,
  • Sınavda sorulan sorular ya da cevaplar başka bir kağıda aktarılamaz,
  • Sınav bittikten sonra soru kitapçığını ve cevap anahtarını eksiksiz şekilde görevliye teslim etmek zorundasınız.

 

Online YDS kursu fiyatları

 

Online YDS kursu fiyatları için Angora Dil Eğitim Merkezi’ni arayabilir ve fiyatlar ile ilgili tüm ayrıntıları ve ayrıca merak ettiğiniz konuları da öğrenebilirsiniz. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına tam donanımlı şekilde hazırlanmak ve bu zor sınavdan iyi bir puanla ayrılmak için Angora Dil Okulları ile irtibat kurmanız yeterli.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim