ONLINE DERSLER
Online Dersler

IELTS/TOEFL

Alt Kategoriler

Ielts Intensive Course DERSLERİMİZ

Online IELTS Kursu - Uzaktan Eğitim

 

International English Language Testing System açılımına sahip olan IELTS sınavı, Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi olarak bilinse de, IELTS sınavı olarak yaygın şekilde kullanılmaya devam etmektedir. IELTS sınavında İngilizce dil seviyesi belirlenmektedir. Birleşik Krallık Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve Avustralya ortak mülkiyetinde bulunan ve organize edilen sınav, Türkiye’de British Council ve IDP Türkiye kurumları aracılığıyla düzenlenmeye devam etmektedir.

 

Akademik IELTS sınavı ve genel amaçlı IELTS sınavı olarak ikiye ayrılan bu sınav ile İngilizce dilinde eğitim veren üniversitelere girmek, göçmenlik başvurusunda bulunmak ve bu ülkelerde bir işe girmek ya da staj yapmak mümkündür. İngilizce dil seviyesinin belirlendiği bu uluslararası geçerliliğe sahip sınavdan alınan puanı, ülkemizde bulunan birçok eğitim kurumu ve iş kolları da talep etmektedir. Örneğin Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi gibi yükseköğretim kurumları, hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrencilerden IELTS puanı talep etmektedir. Ayrıca Türk Hava Yolları pilot alımı, bankacılık sektörü için personel alımı gibi iş kollarında da IELTS sınav puanı istenmektedir.

 

Online IELTS kursu uzaktan eğitim kursları ile IELTS sınavına hazırlanabilirsiniz. Angora Dil Eğitim Merkezi tarafından verilen bu kurslar ile hedeflediğiniz puanı kolayca alabilirsiniz. Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Güney Afrika ülkelerinde bulunan akademik kurumların büyük bölümü IELTS puanı ile alım yapmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan önemli sayıdaki kurum ve kuruluş, IELTS puanını onaylıyor. Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada ülkeleri, göçmenlik başvurusunda IELTS puanına bakıyor.

 

Online IELTS kursu

 

Online IELTS kursu eğitimi Angora Dil Eğitim Merkezi tarafından veriliyor. Uzun yıllara dayanan tecrübesi, deneyimli ve alanında uzman eğitimci kadrosu, en yüksek puanı almanız için hazırlanan kurs programı ve sınava dair ayrıntılı dersler ile tüm yönleriyle sınava hazırlanabilirsiniz. Göçmenlik başvurusu yapacaklar ve İngilizce diliyle eğitim veren üniversitelerde eğitim alacaklar için popüler bir sınav olan IELTS sınavında, dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümleri yer alır ve bu konulardaki İngilizce yeterliliği ölçülür.

 

Bu sınava giren kişilere 0 ile 9 arasında bir sınav puanı verilmektedir. 0 puan sınava hiç girilmediğini, 1 puan İngilizce dilinin yetersiz olduğunu, 9 puan ise İngilizce dilinde uzman olunduğunu işaret eder. Sınavda özellikle konuşma bölümü özel bir dikkat ayrılan bölümlerdendir. Sınavın belirleyicisi olan bu bölümden geçmek ve yüksek bir puan almak için İngilizce dilinde akıcı şekilde konuşmanız ve konuşulanları hızlı şekilde anlamanız gerekir. Bir sınav yetkilisi ile sohbet edilen konuşma testini kolaylıkla geçebilmek için Angora Dil Eğitim Merkezi’ne müracaat edebilirsiniz.

 

Online IELTS uzaktan eğitim kursu

 

Online IELTS uzaktan eğitim kursu sizin için birçok ayrıcalık ve avantaj sağlar. Bir bilgisayar, tablet ya da telefon marifeti ile dilediğiniz yerden bu kurslara katılmanız mümkündür. Bir ders sınıfında belirli saatlerde yapılan kurs programı gibi bir bağlayıcılığa sahip olmayan bu esnek eğitim kursunu kendi önceliklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Angora Dil Eğitim Merkezi’nin uzman eğitmen kadrosu ile verdiği International English Language Testing System IELTS sınavı kursu için bizimle iletişim kurmanız yeterli. Aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına kısa sürede ulaşabilir ve kurs programına kayıt olarak en kısa sürede online derslere katılabilirsiniz.

 

IELTS sınavı yaklaşık 3 saat süren bir sınavdır. Bu sınavın birinci aşaması olan dinleme bölümü 40 dakika sürmektedir. İkinci aşaması olan okuma bölümü 60 dakika sürmektedir. Üçüncü aşaması olan yazma bölümü 60 dakika sürmektedir. Son olarak sınavın en önemli bölümlerinden biri olan konuşma bölümü 10 – 15 dakika arasında sürmektedir. Sınavın ilk üç bölümü aynı gün, arka arkaya, dinleme, okuma ve yazma testleri sırasıyla yapılır. Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sisteminin konuşma bölümü ise farklı bir test merkezinde ve 7 gün içinde yapılabilmektedir.

 

IELTS sınavı bölümleri nelerdir?

 

IELTS sınavı bölümleri dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümleridir. 4 bölümden oluşan sınavın ilk bölümü olan dinleme bölümünde de 4 test türü vardır. Sınava giren kişinin İngilizce dilindeki yeterliliğini ölçmek için bir durum hakkında katılımcıya bilgi verilir. Bu bilgilendirmenin ardından dinleme bölümü sorularına bakılması için bir süre tanınır. Bu işlem 4 defa yinelenir. Katılımcıya her bölüm sadece 1 defa dinletilmektedir ve bununla ilgili bir tekrarlamaya gidilmez.

 

IELTS sınavının ikinci bölümü olan okuma bölümü ise akademik sınav ve genel sınav için 3’er bölümden oluşmaktadır. Akademik sınavda katılımcıya bir metin verilir ve bu metinlerin ardından 13 soru yöneltilir. Bu işlem 3 kere tekrarlanarak 40 soruya ulaşılır. Genel sınavda daha kısa ve kolay metinler yer alır. Akademik IELTS sınavı çok daha zor bir sınavken, genel IELTS sınavı daha kolay, geçilmesi daha mümkün bir sınavdır.

 

IELTS sınavının üçüncü bölümü olan yazma bölümü 2 ayrı bölüme sahiptir. Birinci bölümde, sınava giren kişiye bir tablo gösterilir ve bu tablo hakkında yorum yapması talep edilir. İkinci bölümde katılımcıya bir başlık verilir ve bu başlıkta bir kompozisyon yazması beklenir. IELTS sınavının dikkat edilmesi gereken bölümleri arasında olan yazma bölümü, büyük bir dikkat gerektiren önemli bir bölümdür. Bu bölümü kolaylıkla geçmek için Angora Dil Okulları ile iletişim kurun.

 

IELTS sınavının son bölümü ise konuşma bölümüdür. Konuşma bölümünde 3 ayrı test vardır. İlk testte sınava giren kişi ile sınav yetkilisi sohbet eder. Sınava giren kişi hakkında bir konuşma gerçekleştirilir. Sınava giren kişinin hobileri, ilgileri, ailesine dair detaylar ve benzeri konular belirlenen başlıklar ile bu bölümde yapılır. IELTS sınavının devam eden bölümünde ise katılımcıya, daha önce belirlenen bir başlık verilerek, bu başlığa dair önce bir müddet düşünmesi, daha sonra ise bu başlık ile ilgili cümle yazması ve bu başlık hakkında bir konuşma yapması istenir. Konuşma bölümünün üçüncü testinde, bir önceki testte konuşulan konu hakkında, sınava giren kişi ile sınav yetkilisi münazara yapar. Tüm bu testleri geçerek IELTS sınavını tamamlamış olursunuz.

 

IELTS puanlama sistemi nedir?

 

IELTS puanlama sistemi, 0 ile 9 rakamları arasında, sınava giren kişiye verilen puanı temsil etmektedir. 0 puan, kişinin sınava girmediği durumlarda verilir. 1 puan, sınava giren kişinin İngilizce dilinin kullanıcısı olmadığı ve İngilizce diline bir yatkınlığının olmadığı anlamına gelmektedir. 2 puan alan kişinin, İngilizce dilinde kesintili kullanıcı olduğu, 3 puan alan kişinin ise aşırı sınırlı kullanıcı olduğu ifade edilmektedir. 4 puan, İngilizce dilinde sınırlı kullanıcı olunduğu, sadece bilindik konularda temel yeterliliğin olduğu, bunun dışındaki karmaşık durumlarda çeşitli problemlerin sıklıkla yaşanabileceği anlamına gelmektedir.

 

International English Language Testing System IELTS puanlama sistemine göre 5 puanı alan biri, İngilizce dilinde makul kullanıcıdır. İngilizceye kısmi olarak hakimdir. Önemli durumlar karşısında problem çözebilir, bu durumlarla başa çıkabilir ancak hatalar da yapabilir anlamına gelir. 6 puanı alan biri yetenekli kullanıcıdır. İngilizce diline hakimdir fakat bazı tutarsızlık ve yanlış anlaşılmalar yaşayabilir. 7 puanı alan biri, İngilizce dilinde iyi kullanıcıdır. Dile hakimdir fakat birtakım tutarsızlıklar ya da yanlış anlamalar ortaya çıkabilir.

 

IELTS puanlama sisteminde 8 puanı alan biri çok iyi kullanıcıdır. Dile tamamıyla hakimdir fakat nadiren de olsa bazı tutarsızlıklar gösterebilir. Karmaşık durumlarla başa çıkabilir fakat çok sık karşılaşmadığı durumlar olduğunda yanlış anlamalara sebebiyet verebilir. 9 puanı alan biri ise İngilizce dilinde uzman kullanıcıdır. Bu kişi dile tamamen hakimdir. İngilizce dilini doğru şekilde ve yerli yerinde kullanır. İngilizce dilinde söylenilen her şeyi anlar ve ayrıca akıcı bir biçimde İngilizce konuşur. Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi IELTS sınavında en yüksek puanı almak için Angora Dil Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim