ONLINE DERSLER
4K Eğitim Videoları

YÖKDİL

Alt Kategoriler

FEN Soru Çözüm Kampı DERSLERİMİZ

Sosyal Soru Çözüm Kampı DERSLERİMİZ

Sağlık Soru Çözüm Kampı DERSLERİMİZ

Ankara YÖKDİL Kursu, Fiyatları, Tavsiye

 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), sınava girenlerin Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ya da Sağlık Bilimleri gibi alan seçeneklerini, ayrıca İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ya da Çince dillerindeki becerilerini belirlemek için yapılmaktadır. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) koordine ettiği, Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi tarafından uygulanan sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılmaktadır. Yabancı dil seviyesini ölçen bir sınav olan ve 2017 yılından bu yana bu isimle yapılan YÖKDİL, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) alternatif olarak yapılmaktadır.

 

YDS ile bazı konularda benzeyen, bazı konularda ise farklılıklara sahip olan YÖKDİL sınavı, her yıl 2 kez olacak şekilde, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılır. Sınavda 80 soru yer alır. Bu sınava katılanlar, aldıkları puan ile yabancı dil koşulunu sağladıklarını belgelerler. Sınavın yapısı, çoktan seçmeli (A, B, C, D, E) bir sınav türüdür. Ankara YÖKDİL kursu, Ankara YÖKDİL kursu fiyatları ve Ankara YÖKDİL kursu tavsiye isteyenler için Angora Dil Eğitim Merkezi uzman eğitmen kadrosu ve etkili kurs programları ile YÖKDİL kursu eğitimi vermeye devam ediyor. Kurs ile ilgili tüm detayları, iletişim sayfasında bulunan telefon numaraları aracılığı ile edinebilirsiniz.

 

YÖKDİL nedir?

 

Tam adı ve açılımı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan YÖKDİL, katılımcıların İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ya da Çince yabancı dillerindeki yeterliliklerini ölçen bir sınavdır. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) işbirliği ile gerçekleşen YÖKDİL sınavı, lisansüstü programlara ve akademik kadrolara girişin anahtarı niteliği taşır.

 

YÖKDİL ile benzerlikleri bulunan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ile girilen birçok yere YÖKDİL puanı ile de girilmektedir. YÖKDİL sınavında alınan puan, 100 puan üzerinden hesaplanır. YÖKDİL sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürür. Her sorunun 1,25 puan üstünden değerlendirildiği bu sınav, büyük bir dikkat gerektiren, önemli bir sınavdır. Eğitim hayatının önemli bir basamağını temsil eden YÖKDİL sınavı, eğitim hayatının sonrasını da şekillendirir.

 

YÖKDİL sınavına kimler girer?

 

Yükseköğretim kurumlarında yüksek lisansa ya da lisansüstü programlara başvuru yapanlar YÖKDİL sınavına girer. Ayrıca doktoraya başvuru yapanlar da YÖKDİL sınavına girerler. TUS ve DUS başvurusu yapacak olanların YÖKDİL’e girmesi gerekir. Akademik kadrolara (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman vb. gibi) başvurmak isteyen herkesin YÖKDİL sınavına girmesi gerekir. Bazı yükseköğretim kurumlarının hazırlık sınıfını atlamak için de yine Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan (YÖKDİL) sınavına girilmesi gerekmektedir.

 

Yani özetle; yükseköğretim kurumlarında lisans, lisansüstü eğitim almak için, doktora yapmak, doçentlik sınavına başvurmak için ve yükseköğretim kurumları tarafından yapılan akademik yükseltmelerde akademik dil yeterliliği puanı istenildiğinde bu puanı almak için YÖKDİL sınavına girilir. Kamu kurumlarında çalışan personellerin, kariyer basamaklarını tırmanması için, akademik kariyerlerini istikrarlı bir şekilde sürdürmesi için, yüksek lisans başvurusu yapmak ve doktora eğitim başvurusu yapmaları için YÖKDİL sınavına girmesi zorunludur. Eğer akademik dil yeterliliği puanına ihtiyaç duyuyorsanız, bu sınava başvurabilirsiniz.

 

YÖKDİL sınavına girmek için bir sınırlama konulmamıştır. Örneğin, lisede eğitim gören öğrenciler de YÖKDİL sınavına girebilirler. ÖSYM tarafından YÖKDİL başvuru tarihleri duyurulduktan sonra, yönergeleri takip ederek başvuru yapanlar ve daha sonra sınav için ödeme gerçekleştiren herkes YÖKDİL sınavına girebilir. Bazı kurumlar, atama durumlarında YÖKDİL sınavından alınan puana bakmaktadır. TUS, DUS ve YDUS sınavlarından sonra yapılan yerleştirmelerin bazıları da YÖKDİL puanı ile belirleyicilik kazanmaktadır. Diğer taraftan, yabancı dilde eğitim veren yükseköğretim kurumları da YÖKDİL puanına bakıyor. 5 yıl geçerliliği olan YÖKDİL puanı, insanların hayatındaki en önemli eşiklerden biri olarak dikkat çekiyor.

 

Ankara YÖKDİL kursu

 

Ankara YÖKDİL kursu ile Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına (YÖKDİL) yoğun ve etkili bir kurs programı ile hazırlanabilirsiniz. YÖKDİL sınavından en yüksek puanın alınması hedefiyle verilen bu kurslar, A’dan Z’ye tüm sınav süreçlerinde katılımcıların yanında oluyor. Sınava girecek olan kişilerin tüm soruları cevaplanıyor ve sınava dair tüm detaylar katılımcılarla paylaşılıyor. Tecrübe ile harmanlanan ve deneyim ile son şeklini alan Ankara YÖKDİL kursu, alanında uzman eğitimcilerle katılımcılara sunuluyor.

 

80 sorunun yer aldığı YÖKDİL sınavı 180 dakika sürüyor. 3 saat içinde 80 sorunun cevaplanması isteniyor. YÖKDİL sınavı İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ya da Çince dillerinde yapılıyor. Sınavda, bu dillerdeki yeterlilik ölçülüyor. Ayrıca sosyal bilimler, fen bilimleri ve sağlık bilimleri alan tercihleri de yine sınavın bir parçası olarak düzenleniyor.

 

YÖKDİL sınavında, katılımcılara paragraf ve boşluk doldurma soruları ile çeviri ve cümle tamamlama soruları soruluyor. YÖKDİL sınavında, anlam bütünlüğü konularından, cümle tamamlama konularından, dil bilgisi ve cloze tests konularından sorular hazırlanarak sınavda katılımcılara soruluyor. Ayrıca ilgili yabancı dil ile Türkçe çeviri soruları ve Türkçe ile ilgili yabancı dil çeviri soruları da sınavın bir parçası olarak öne çıkıyor. YÖKDİL sınavında, katılımcılara okuma parçaları verilerek, bunlardan üretilen sorular yöneltiliyor. Ayrıca paragraf tamamlama ve kelime soruları da yine sınavda yer alıyor.

 

Ankara YÖKDİL kursu tavsiye

 

Ankara YÖKDİL kursu tavsiye isteyenler için Angora Dil Eğitim Merkezi uzman eğitmen kadrosu ile sınava girenlerin yanında yer alıyor. YÖKDİL sınavında sorulacak tüm sorulara hazırlıklı olmak, tüm konulara vakıf olmak ve sınava büyük bir ciddiyetle hazırlanmak için Ankara YÖKDİL kursu eğitimi veren Angora Dil Eğitim Merkezi ile irtibat kurun. Tüm konular ayrıntılı şekilde, alanında uzman eğitimciler tarafından derslerde işlenmekte, kursa katılanların tüm konuları detaylı olarak anlaması sağlanmaktadır.

 

Angora Dil Okulları tarafından düzenlenen ara testler ve deneme sınavları ile katılımcıların tüm konuları anladıklarının sağlaması da yapılmaktadır. YÖKDİL sınavlarında daha önce çıkmış tüm sorular ve konular kursta işlenmektedir. Sınava dair detaylar ve sınav sonrası ile ilgili de katılımcılara destek verilmektedir. YÖKDİL sınavının yanında E-YÖKDİL adını taşıyan bir elektronik sınav da yine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenmektedir. ÖSYM’nin belirlediği merkezlerde düzenlenen bu sınav, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da bulunan 4 merkezde yapılmaktadır. Bu sınav ile alakalı tüm detaylar da yine kursun bir parçası olarak katılımcılara anlatılmaktadır.

 

Ankara YÖKDİL kursu fiyatları

 

Ankara YÖKDİL kursu fiyatları için Angora Dil Eğitim Merkezi ile irtibat kurabilir ve güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Dolu dolu bir kurs programına sahip olan YÖKDİL kursu, bu alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ve en uygun fiyatlarla katılımcılara sunulmaktadır. Angora Dil Okulları’nın ayrıcalıklı YÖKDİL kursu fırsatlarından yararlanmak için telefon ile iletişim kurabilir ve tüm sorularınızı uzman kadromuza yöneltebilirsiniz. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) kurs programı hakkında ayrıntılı bilgiler, kursta işlenecek konular, eğitmen kadrosu, kurs fiyatları ve merak ettiğiniz diğer tüm detaylar sizinle paylaşılacaktır. YÖKDİL sınavından en yüksek puanı alarak hedeflediğiniz alana yönelmek ve kariyerinizin önemli bir eşiğini aşmak için bizimle irtibat kurmanız yeterli.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim