ONLINE DERSLER
4K Eğitim Videoları

YDS

Alt Kategoriler

Temel Seviye Grup DERSLERİMİZ

Orta Seviye Grup DERSLERİMİZ

Ankara YDS Kursu, Fiyatları, Tavsiye

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) yılda 2 kere düzenlediği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 2013 yılından bu yana düzenlenmeye devam ediyor. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavının (ÜDS) yerine yapılmaya başlayan YDS, üniversite eğitiminde hazırlığı atlamak isteyenler, yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyenler ile üniversitelerin kadrolarına başvurmak isteyenlerin girdiği bir sınavdır. YDS ayrıca, yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisinin ölçüldüğü bir sınavdır. 

 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı hangi dillerde yapılır?

 

Yani kısaca; yabancı dil seviyesinin belirlendiği bir sınav olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), birçok farklı dilde yapılmaktadır. Bu diller arasında en öne çıkan diller İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusçadır. Ayrıca İspanyolca, Çince, İtalyanca, Farsça, Portekizce, Yunanca, Korece ve Japonca gibi çok tercih edilmeye başlayan ve revaçta olan dillerde de YDS yapılmaktadır. Bu dillerin yanı sıra Ukraynaca (Ukraince), Macarca, Lehçe, Bulgarca, Danimarkaca (Danish Dili), Hollandaca (Dutch Dili), Bulgarca, Gürcüce, Rumence, Boşnakça, Arnavutça, Ermenice ve Sırpça dillerinde de YDS yapılmaktadır.

 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) nedir?

 

Dil tazminatı almak isteyen kamu personellerinin, üniversite eğitiminde hazırlık sınıfını atlamak isteyenlerin, doktor ya da yüksek lisans yapmak isteyenlerin ve üniversite kadrolarına atanmak isteyenlerin girmek zorunda olduğu sınav Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. Bazı insanlar ise iş başvuruları için özgeçmişlerine eklemek için bu sınava girmektedir. Yabancı dil seviyesinin belirlendiği bu sınav ÖSYM tarafından düzenlenir ve birçok farklı dilde yapılır. Sınava girenlere 80 soru sorulur ve bu soruları çözmesi için 180 dakika süre verilir.

 

YDS sınavında, cümle tamamlama konularında, gramer ile ilgili, çeviri konularında ve boşluk doldurma ile ilgili sorular yer alır. Ayrıca yakın anlam soruları, paragraf tamamlama soruları ve okuma parçaları soruları ile diyalog soruları da yine sınavda yer almaktadır. Ayrıca, YDS’nin eşdeğerinde olan E-YDS adlı bir sınavda yapılmaktadır. Elektronik olarak yapılan bu sınavı da ÖSYM düzenliyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’da yer alan merkezler, özel bilgisayar donanımları ile hazır hale getiriliyor ve sınavlar bu 3 şehirde, özel merkezlerde yapılıyor.

 

YDS sınavında kaç soru var?

 

Tam adı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan YDS sınavında toplam 80 soru var. YDS sınavı çoktan seçmeli bir sınavdır. A, B, C, D ve E seçeneklerinin olduğu cevaplar sınavda sorulur. YDS sınavında orta ve üst seviye bir akademik dil kullanılır. Temel seviyede yabancı dil bilgisine sahip olan insanlar için zor bir sınav olan YDS sınavında, birçok farklı alanda yabancı dil soruları yer alır. Bu sınavda dil becerileri ve okunulan cümlelerin anlaşılması konuları ölçülür. Sınavda, yabancı dilde yazma becerisi, yabancı dilde dinleme becerisi ve konuşma becerisi soruları yer alır.

 

Bu sınavdan başarılı ile ayrılmak istiyorsanız, gramer konusuna özel bir zaman ayırmalı, bol bol sınava gireceğiniz dilde okuma yapmalı ve ilgili yabancı dildeki akademik kelimeleri öğrenmelisiniz. Ciddi bir hazırlık sürecinin ardından sınavdan başarı ile ayrılmak kaçınılmaz hale gelir. Ankara YDS kursu ile sınava özel olarak hazırlanabilir ve hedeflediğiniz puanı daha kolay alabilirsiniz. Angora Dil Eğitim Merkezi tarafından verilen Ankara YDS kursu için iletişim kurabilir ve YDS kursu hakkındaki sorularınızı uzman eğitimcilere sorabilirsiniz.

 

Ankara YDS kursu

 

Ankara YDS eğitimi arayanlar için Angora Dil Okulları, uzman eğitmen kadrosu ile sizi sınava hazırlıyor. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından başarı ile çıkmak ve istediğiniz puanı almak için Angora Dil Okulları ile irtibat kurabilirsiniz. 3 saat süren sınavda 80 soru soruluyor ve 180 dakika içinde bu soruların yanıtlanması bekleniyor. Her yıl 2 defa, Nisan ayı ve Ekim ayında yapılan sınavın birçok kuralı bulunuyor. Bu kurallardan biri, 180 dakika süren sınavın ilk 135 dakikasında ve son 15 dakikasında sınav salonunun terk edilemeyeceğidir. Bu duruma riayet etmeyen ve salondan ayrılanlar, sınavın yapıldığı salona tekrar alınmazlar. Ayrıca ÖSYM tarafından belirtilen ilgili dakikaların içinde salondan ayrılmanız durumunda sınavınız geçersiz sayılmaktadır. Tüm bunlar ve diğer ayrıntılar Ankara YDS kursuna katılanlara anlatılmakta, sınav için kurs görmenin yanı sıra, sınav hakkında ayrıntılı bilgiler ve ipuçları da katılımcılarla paylaşılmaktadır.

 

Ankara YDS kursu sizi bu zorlu sınava etkili şekilde hazırlar. Bu kurs ile birlikte sınavdaki başarı oranınız önemli ölçüde artar. Hedeflediğiniz puanı almanız kaçınılmaz hale gelir. Tüm yönleri ile sınava hazırlandığınız bir sürece girebilir, tüm konuların ayrıntılı olarak işlendiği derslere katılabilir, aklınıza takılan tüm soruları uzman eğitimcilere yönelttiğiniz bir kurs sürecine dahil olabilirsiniz. Bu süreç sizi önemli bir kariyerin başlangıcına götürebilir. Bu kurs ile üniversite hazırlığı atlayabilirsiniz. Yüksek lisans ve doktoranızı bu sınav ile birlikte yapabilir, bu sınavdan aldığınız puan ile üniversite kadrolarına başvurabilirsiniz. Tüm bunların yanında, kamu personeli olarak, bu sınav ile yabancı dil tazminatı alabilirsiniz.

 

Ankara YDS kursu tavsiye

 

Ankara YDS kursu tavsiye isteyenler için Angora Dil Eğitim Merkezi, uzman eğitmen kadrosuyla Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı eğitim kursu veriyor. Bu kurs ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenmek için kurs detaylarını inceleyebilir, telefon ve iletişim bilgileri aracılığı ile bizimle iletişim kurabilir ve kurs ile ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Bu önemli ve zorlu sınav, sizi yeni bir seviyeye taşıyacak ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacak bir sınavdır. Bu sınava yalnızca 1 yabancı dilden sınava girilebilmektedir. Sınav kuralları arasında, sınavın yapıldığı yere bilgisayar özelliğine sahip olan cihazların alınmadığı kuralı yer alır. YDS sınavında kullandığınız tüm sınav gereçleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından temin edilmekte ve sınava girenlere verilmektedir. Bandajını çıkardığınız şeffaf pet şişeyi sınav salonuna sokabilirsiniz ancak bunun dışındaki içecekleri ve yiyecekleri sınav alanına sokamazsınız.

 

Ankara YDS kursu ile sınava tam donanımlı şekilde hazırlanabilir ve tüm kurs boyunca YDS’ye dair her şeyi öğrenebilirsiniz. YDS sınavında alınan puan 100 puan üzerinden hesaplanmaktadır. Yalnızca doğru cevapların değerlendirildiği sınavda, her doğru cevaba 1.25 puan verilmektedir. YDS sınavında, diğer birçok sınavda olduğu gibi 4 yanlış 1 doğruyu götürmüyor. Bundan dolayı, sınava girenlerin, cevaplardan emin olmasalar bile tüm soruları yanıtlaması tavsiye edilmektedir. Ayrıca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına birden çok girdiyseniz, aldığınız en yüksek puan geçerli puan olarak sayılmaktadır. Bir sorunun iptal edilmesi durumunda ise o soru değerlendirme dışı bırakılır. Bu sınava giren bir doçent adayıysanız, 100 puan üstünden en az 65 puan almalısınız. Doktoraya veya sanatta yeterlilik çalışmasına başvuracaksanız 100 puan üzerinden 55 puan almalısınız. 5 yıl geçerliliğe sahip olan YDS sınavına en etkili şekilde hazırlanmak için Angora Dil Okulları ile irtibat kurabilirsiniz.

 

Ankara YDS kursu fiyatları

 

Ankara YDS kursu fiyatları için Angora Dil Eğitim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Fiyatlar ve diğer tüm kurs detayları ile ilgili bilgiyi uzman eğitimcilerden edinebilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar dönemi olarak yılda 2 kez yapılan çoktan seçmeli sınava en doğru şekilde hazırlanmak için Ankara YDS kursu eğitimi veren Angora Dil Okulları ile irtibat kurun.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim