ONLINE DERSLER
Online Dersler

YKSDİL

Alt Kategoriler

Online YKSDİL Kursu - Uzaktan Eğitim

 

Açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı Dil Testi olan YKSDİL sınavı, yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçilmesi ve bu seçimin ardından öğrencilerin yaptıkları tercihlere göre yerleştirilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen bir sınavdır.

 

Yabancı Dil Sınavı (YDS), bir diğer adıyla YKSDİL sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS), birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerinin (AYT) ardından üçüncü oturumunda düzenlenmektedir.

 

YKSDİL sınavı, öğrencilerin yabancı dilde eğitim görecekleri üniversiteyi seçmesi ve ilgili üniversitenin hangi bölümüne yerleşeceklerini tespit etmek maksadıyla düzenlenmektedir. YKSDİL sınavına giren bir öğrenci, bu sınavda aldığı puana göre bir yükseköğretim kurumunun lisans programına, turizm rehberliği bölümlerine ya da yabancı dil bölümlerine girebilir. Bu sınavda, öğrencinin seçtiği yabancı dildeki gramer ve kelime bilgisi ile okuduğunu anlaması ölçülür.

 

YKSDİL sınavında, cümle ve paragraf tamamlama soruları ile birlikte, çeviri, diyalog, durum, kelime ve gramer soru tiplerinden sorular hazırlanarak öğrencilere sorulur. Sınavda öğrencilere 80 soru sorulmaktadır. Sınavın süresi ise 120 dakikadır. Öğrencilerden 2 saat içinde 80 soruyu cevaplaması istenir. Lise ya da açık öğretim düzeyinde eğitim veren okulların son sınıf öğrencisi olanlar ile bu eğitim kurumlarından mezun olanların başvuru yapabildiği YKSDİL sınavı, ciddi bir hazırlık gerektiren önemli bir sınavdır.

 

YKSDİL sınavına 5 farklı yabancı dilde girilmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça yabancı dil seçenekleri vardır. Sınava katılanlar, bu yabancı dillerden birini seçerek sınava girerler. ÖSYM tarafından ilgili dilde hazırlanmış soru kitapçığı katılımcıya verilir.

 

Angora Dil Eğitim Merkezi ile Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı olan YKSDİL sınavına en doğru şekilde hazırlanabilirsiniz. Angora Dil Okulları tarafından verilen kurs eğitimi, tüm detayların düşünüldüğü, uzun yıllara dayanan tecrübe ve deneyim ile oluşturulan bir programı kapsar. Uzman eğitmen kadromuz ile tüm öğrencileri en yüksek puanı almaları için YKSDİL sınavına hazırlıyoruz.

 

YKSDİL sınavı nedir?

 

YKSDİL sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) üçüncü oturumudur. TYT ve AYT sınavlarının ardından Yabandı Dil Testi (YDT) adıyla yapılan YKSDİL sınavı, üniversite kurumlarında dil bölümü eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Öğrencilerin bu sınavda 80 soruyu 120 dakika içinde cevaplaması gerekir. Pazar günleri yapılan bu sınavdan yüksek puan alarak, bir lisans programına yerleşebilir ya da tercih edilen turizm rehberliği bölümlerine girilebilir.

 

Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılan YKSDİL sınavı ile yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık dil bölümlerine yerleşme yapılır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen YKSDİL sınavı için tüm başvuru detayları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde yer almaktadır. Bu sisteme girerek ve yönergeleri takip ederek sınav başvurusu yapabilir, istenen evrak ve belgeleri tamamladıktan sonra sınav ücretini ödeyebilir ve başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

 

YKSDİL konuları ve soru dağılımı nedir?

 

İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde yapılan YKSDİL sınavında, her bir dil için aynı konulardan sorular hazırlanır. Bu dillerde anlatım bütünlüğünü bozan cümleler hakkında hazırlanmış sorular ile boşluk doldurma soruları ve cümle tamamlama soruları katılımcılara sorulur. Ayrıca yine bu 5 dilde hazırlanan diyalog tamamlama soruları ile paragraf tamamlama soruları da katılımcılara sorulmaktadır. Aynı zamanda, yakın anlama sahip cümlelerden çıkarılan sorular, bu 5 dilde hazırlanan paragraf soruları ve 5 dilde çeviri soruları ile dil bilgisi hakkında hazırlanan sorular ve kelime bilgisi soruları da YKSDİL sınavının konularını kapsamaktadır.

 

YKSDİL sınavında katılımcıların karşısına en çok paragraf soruları çıkar. Toplam 80 sorunun sorulduğu ve sadece bu konudan 15 sorunun yer aldığı YKSDİL sınavında, dilbilgisi konularından da 10 soru katılımcılara yöneltilmektedir. Ayrıca cümle tamamlama sorularından 8 soru da yine en çok soru hazırlanan konular arasında yer alır. Türkçe cümlenin ilgili dilde karşılığını bulma ve ilgili dilde yazılan cümlenin Türkçe karşılığını bulma sorularından da 6’şar adet sorulur. Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma sorularından da 5 soru katılımcılara sorulmaktadır.

 

Yabancı Dil Testi (YDT) YKSDİL sınavında ayrıca, anlamda en yakın cümleyi bulma sorularından 5 soru, boşluk doldurma sorularından 5 soru ve diyalog tamamlama sorularından da 5 soru sorulmaktadır. Sınav kitapçığında ayrıca, bir paragraf verilerek, bu paragrafta anlam bütünlüğünü sağlayacak cümlenin bulunması istenir. 5 soru bu şekilde hazırlanır. Son olarak ise, sınava girenlere yine kitapçık aracılığı ile bir durum verilir ve bu durumda söylenecek ifadenin bulunması istenir. 5 soru da bu şekilde hazırlanmaktadır.

 

Online YKSDİL kursu

 

Online YKSDİL kursu ile Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) sınavına donanımlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Hedeflediğiniz üniversiteye ve ilgili yabancı dil bölümüne en yüksek puan ile girebilmek için Angora Dil Eğitim Merkezi telefon irtibat numaralarından iletişim kurabilir ve kurs programı hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli bir eğitmen kadrosuna sahip olan kurum, tecrübe ile harmanlanan kurs programı ile YKSDİL sınavında en yüksek puanı almak hedefiyle eğitim veriyor.

 

YKSDİL puanı ile hangi bölümlere girilir?

 

Yabancı Dil Testi (YDT), bir diğer adıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Dil Testi (YKSDİL) sınavına girerek üniversitelerin 4 yıllık bölümlerine girebilirsiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, ve Arapça öğretmenliği bölümlerine girmek için YKSDİL sınavına girmelisiniz. Üniversitelerin dil ve edebiyat bölümlerine girmek için de YKSDİL puanına ihtiyacınız var. Örneğin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Alman dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı ile Japon Dili ve Edebiyatı bölümleri YKSDİL puanı ile öğrenci alıyor.

 

Ayrıca İtalyan Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, Yunan Dili ve Edebiyatı, Eski Yunan ve Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, İbrani Dili ve Edebiyatı YKSDİL puanı ile öğrenci kabul ediliyor. Yine, Kore Dili ve Edebiyatı, Latin Dili ve Edebiyatı ile Ukrayna, Arnavut, Boşnak, Bulgar, Leh, Urdu Dili ve Edebiyatı bölümleri için de aynı şekilde YKSDİL puanına ihtiyaç duyuluyor.

 

Üniversitelerin Dilbilimi, Çeviribilimi, Sinoloji, Hititoloji, Hindoloji ve Hungaroloji bölümlerine girmek için YKSDİL sınavına girmelisiniz. Fakülte ya da Yüksekokul Turizm Rehberliği bölümleri için de YKSDİL puanına bakılıyor. Ayrıca Arapça, İngilizce, Farsça, Rusça, Fransızca ve Almanca Mütercim ve Tercümanlık Bölümleri ile Çince, Japonca ve Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümleri de YKSDİL puanı ile alım yapıyor. Tüm bu bölümlere kolaylıkla girebilmek için Angora Dil Eğitim Merkezi ile irtibat kurabilir ve kaydınızı en kolay şekilde gerçekleştirerek, kurs programına dahil olabilirsiniz.

 

Online YKSDİL uzaktan eğitim kursu

 

Online YKSDİL uzaktan eğitim kursu ile adımlarınızı daha sağlam atın. 4 yıllık yükseköğretim kurumlarına ve yabancı dil bölümlerine daha yüksek bir puan ile yerleşmek hedefine ilerlemek için Angora Dil Eğitim Merkezi’ni arayın. Uzman eğitimcilerimiz tüm sorularınızı cevaplayacak ve kurs programı hakkında ayrıntılı bilgi verecekler.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim