ONLINE DERSLER
4K Eğitim Videoları

YKSDİL

Alt Kategoriler

Ankara YKSDİL Kursu, Fiyatları, Tavsiye

 

Yabancı Dil Testi (YDT) ve YKSDİL adlarıyla bilinen sınav, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) üçüncü oturumu olarak yapılmaktadır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen bu sınav ile yükseköğretim kurumlarının lisans programlarına, turizm rehberliği bölümleri ile yabancı dil bölümlerine girilir.

 

Lise son sınıfta okuyanlar ile açık öğretim liselerinden mezun olanlar ve örgün eğitim veren lise kurumlarından mezun olanlar YKSDİL sınavı için başvuru yapabilirler. YKSDİL sınavı, başvuru yapanların yabancı dilde eğitim veren yükseköğretim alanlarına alınmasını ve öğrencilerin yaptıkları tercihlere göre yerleştirilmesini sağlar.

 

YKSDİL sınavı 5 farklı dilde yapılmaktadır. Bu sınavda gramer bilgisi, ilgili dildeki kelime haznesi, okunulan metnin anlaşılması ölçülmektedir. Sınavda öğrencilere, paragraf tamamlama soruları ile birlikte kelime bilgisi, gramer bilgisi, boşluk doldurma (cümle tamamlama), diyalog ve durum soruları sorulmaktadır.

 

80 sorunun sorulduğu sınav 120 dakika sürmektedir. Bu sınavdan başarılı ile çıkmak isteyen öğrenciler Ankara YKSDİL kursu eğitimi veren Angora Dil Eğitim Merkezi ile irtibat kurabilir ve detaylar hakkında uzman eğitimcilerden bilgi alabilir. Size yepyeni fırsatlar sunacak olan bir eğitim sürecine daha kolay girmek ve bu süreçten en yüksek puan ile çıkmak için Angora Dil Okulları ile irtibat kurun. Bu sayede sınava donanımlı bir şekilde hazırlanabilir ve hedefinizdeki puanı kolayca alabilirsiniz.

 

YKSDİL sınavında hangi diller var?

 

  • İngilizce
  • Almanca
  • Arapça
  • Rusça
  • Fransızca

 

YKSDİL sınavında bu 5 dilden birinden sınava girilmektedir. Sınavı düzenleyen kurum olan ÖSYM, her dil için ayrı soru kitapçığı hazırlar. Sınava girecek olan öğrenci hangi dil için başvuruda bulunmuşsa, o dilin soru kitapçığı sınava girecek kişiye verilir.

 

YKSDİL nedir?

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavının üçüncü oturumu olan YKSDİL sınavı, Yabancı Dil Testi (YDT) adıyla yapılan bir sınavdır. Bu sınava girerek ve yeterli puanı alarak bir lisans programına yerleşmek mümkündür. Dil puanı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık dil bölümlerine girmek için YKSDİL sınavına girmek gerekir.

 

80 sorunun yer aldığı sınavın süresi 120 dakikadır. Öğrencilerden 120 dakika içinde 80 soruyu cevaplamaları istenir. İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ya da Fransızca dillerinde yapılan bu sınava katılımcılar, istedikleri bir dilde girebilirler. Sadece ilgili dilden sınava girerek YKS’nin üçüncü oturumunu tamamlayan katılımcılar, aldıkları puan ile istedikleri yabancı dil bölümüne girebilirler.

 

Bu sınava girenlerin, Yükseköğretim Kurumları Sınavının ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavına girme zorunluluğu yoktur. Bu tamamen öğrencinin tercihine bırakılmıştır. Öğrenci dilerse Alan Yeterlilik Testleri sınavına girebilir fakat AYT’den alınan puan YKSDİL puanına etki etmez. 2 saat süren sınav Pazar günü yapılır. 

 

Ankara YKSDİL kursu

 

Ankara YKSDİL kursu ile YKS’nin Yabancı Dil Testine donanımlı bir şekilde hazırlanabilir ve tüm konulara vakıf olarak sınava etkili bir şekilde girebilirsiniz. Angora Dil Okulları tarafından verilen Ankara YKSDİL eğitimi, sizi tüm yönleri ile sınava hazırlar ve sınavdan en yüksek puanı almanız hedefiyle kurs planlaması yapar.

 

Siz de, Yabancı Dil Testinden en yüksek puanı almak ve hedeflediğiniz bölüme girmek isterseniz, etkili bir kurs programı ve uzman eğitmenler ile kurs sürecine dahil olabilirsiniz. Ciddi bir hazırlık süreci gerektiren YKSDİL sınavını kazanmak, tüm konulara çalışarak, testler çözerek, deneme sınavları yaparak ve sınava tüm yönleri ile hazırlanarak kaçınılmaz hale gelir.

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen YKSDİL sınavına ÖSYM sistemi üzerine başvuru yapılmaktadır. YKS’nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) YKSDİL sınavına girmek için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine girip kaydınızı yapabilirsiniz. İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ya da Fransızca dillerinden birini seçerek kaydınıza devam edebilirsiniz.

 

Kayıt işlemlerinin devam ettiği süreçte ise sistemdeki yönergeleri izleyerek, sizden talep edilen evrakları ve belgeleri tamamlayabilirsiniz. Bundan sonraki süreç ise YKSDİL sınavının ücretinin yatırılması ile tamamlanmaktadır. Devam eden süreçte ÖSYM tarafından sınav detayları hakkında bilgilendirileceksiniz. 

 

Ankara YKSDİL kursu tavsiye

 

Ankara YKSDİL kursu tavsiye isteyenler için; Angora Dil Eğitim Merkezi, profesyonel ve deneyimli kadrosu, uzman eğitimcileri ve etkili kurs programı ile sizi YKSDİL sınavına hazırlıyor. Yabancı Dil Testi (YDT) adıyla da bilinen, toplam 80 sorunun sorulduğu YKSDİL sınavında 15 tane paragraf sorusu ve 10 tane dilbilgisi sorusu katılımcılara soruluyor.

 

Cümleyi tamamlama (boşluk doldurma) sorularından 8 sorunun sorulduğu sınavda, 6 soruda da Türkçe bir cümle veriliyor ve bu cümlenin ilgili dildeki karşılığının bulunması isteniyor. Aynı şekilde 6 soruda da, sınava girilen dilde cümle veriliyor ve Türkçe karşılığının bulunması isteniyor.

 

80 sorunun yer aldığı YKDSİL sınavında ayrıca 5 soru, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma konularından geliyor. Ayrıca anlamca yakın cümleyi bulma konularından da 5 soru soruluyor. 5 boşluk doldurma sorusunun yer aldığı sınavda, 5 soru da diyalog tamamlama konularından çıkıyor.

 

Ayrıca 5 soruda katılımcılara bir paragraf veriliyor ve bu paragraftaki anlam bütünlüğünü sağlayan cümlenin bulunması isteniyor. Yine 5 soruda da, katılımcılara bir durum verilerek bu durumda söylenecek ifadenin bulunması isteniyor.

 

Ortaöğretim mezunlarının, ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okuyanların ve üniversite mezunlarının İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ya da Fransızca dillerinde girebildiği YKSDİL sınavına, açık öğretim liselerinden mezun olanlar ve bu liselerin son sınıfında okuyanlar da girebilmektedir.

 

Ayrıca KKTC vatandaşları ve Bulgaristan’dan göç sebebiyle gelen Türkler de aynı şekilde bu sınava girebilmektedir. Ortaöğretimi başka bir ülkede okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler de bu sınava girebilir. 

 

Sınava girerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Sınava giren katılımcıların, sınavın ilk 90 dakikası ile sınavın 15 dakikası arasında, sınavdan ayrılması, sınav alanından dışarıya çıkması kesinlikle yasak. Sınav başladığı andan itibaren sınav salonundan ayrılamazsınız. Sınav salonundan ayrılan katılımcılar salona tekrar alınmaz ve girdikleri YKSDİL sınavı da geçersiz olur.

 

Ankara YKSDİL kursu fiyatları

 

Ankara YKSDİL kursu fiyatları için Angora Dil Eğitim Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz. İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ya da Fransızca dillerinden birinden alacağınız kurs eğitimi ile ilgili tüm detayları uzman eğitimcilerden öğrenebilirsiniz. Kurs saatleri, ilgili yabancı dilde işlenecek konular, bu konulara bağlı olarak yapılacak testler ve deneme sınavları, kurs programında yer alan diğer eğitim yöntemleri ve kullanılacak materyaller ile uzman eğitimciler hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz. 

 

İletişim sayfamızda yer alan telefon numarasından bizimle irtibat kurabilir ve fiyatlar ile kurs eğitiminin ayrıntıları hakkında bilgi alabilirsiniz. ÖSYM tarafından düzenlenen, Yükseköğretim Kurumları Sınavının üçüncü oturumu olan, Yabancı Dil Testi (YDT) olarak da bilinen YKSDİL sınavı, size yeni dünyaların kapısını aralayacak olan önemli bir sınavdır.

 

Bu sınavdan yeterli puanı alarak hedeflerinize doğru önemli bir adım atabilir ve yepyeni bir dünyaya girebilirsiniz. Öğrenciler için en önemli sınavlardan biri olan YKSDİL sınavı, ciddiyetle hazırlanılması gereken bir sınavdır. Angora Dil Eğitim Merkezi ile hazırlandığınız bu sınav ile önemli bir eğitim aşamasını geçebilir, eğitim hayatınız boyunca karşılaştığınız en önemli basamaklardan birini kolaylıkla geçebilirsiniz.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim