ONLINE DERSLER

YDS den kaç puan alırım?

  • YDS / E-YDS
  • 09.10.2023
  • 630 Kez Okundu
YDS den kaç puan alırım?

"Sınavlara hazırlık konusunda gerçekçi bir yaklaşım benimsemekteyiz."

Kaç puan alırım?

Angora Dil ekibi olarak sınavlara hazırlık konusunda gerçekçi bir yaklaşım benimsemekteyiz.

45-65 bandında olan bir adayın beş aylık bir çalışma döneminde en az haftada iki gün canlı derslere katılım ve en az iki gün üçer saatlik tekrar ve ödev yaparak çalışması gerekir. Böyle bir çalışma yapılması durumunda 15-20 puanlık bir puan artışı olması beklenmektedir. Daha fazla artış olabileceği gibi sınava bağlı olarak daha düşük puanlar da alınabilir.

Sınav notuna göre bir sınıflandırma yaparak grupları belirlesek de sınav puanı yanıltıcı olabilmektedir. Altyapısı daha iyi olan ama sınav notu 40larda kalan bir adayın, online kurs ve diğer içeriklerle kelime bilgisini tazeleyerek ve bilgiyi sınav odaklı kullanmayı öğrenerek 85 üstü puanlar alması mümkündür. Öte yandan, altyapısı zayıf ama önceki sınavlarda emin olmadığı veya atarak işaretlediği sorular doğru çıktığı için 65 bandında puanı olan bir adayın da bu online paket ve diğer içeriklerle bolca kelime öğrenerek, okuma ve çeviri yaparak ilk defa gerçekten bir temel oluşturması ve bu defa bilerek 50-55 alması da mümkündür.

2023 Nisan döneminde 10-40 temel seviye grubumuzdaki öğrencilerin aldıkları sonuçlar büyük çeşitlilik göstermektedir. Aynı grupta, YDS'den 42,5 puan alan olduğu gibi YDS'den 86,25 YÖKDİL'den 92,5 puan alan da vardır. Temel seviye gruptan aldığımız sonuçlara büyük çoğunluk 50-60 bandında puanlar almıştır. YDS Orta seviye online grupta da 50 ile 87,5 arasında değişen puanlar alınmıştır.

Bizler aynı yayınları ve programı herkese eşit anlatmaktayız. Dersler, ek dersler, Whatsapp grupları paylaşımları, uygulama bildirimleri, SMS hatırlatmaları, video dersler, kamplar ile öğrenilen her şeyin kalıcı olması için emek sarf etmekteyiz. Sınav puanında fark yaratan şeyler öğrencilerimizin ne kadar verimli çalıştıkları, ne kadar zaman ayırdıkları ve ne kadar sınav anında süreci iyi yönettikleridir.

Teknik, taktik veya ip uçları ancak sağlam bir sınav odaklı bilgi ile işe yarar. Genel geçer olamayan ve sadece 10-15 soruda işe yaracak ve adayı ciddi çalışmadan alıkyocak söylemlerden uzak durmatayız. Bu nedenle umut tacirliği yapmadan ciddi bir plan dahilinde sağlam bir sınava hazırlık içeriği sunmaktayız. Bilgiyi ve süreyi verimli kullanma yöntemlerini ve bilgiye dayanan sınav taktiklerini öğretmekte ve bolca uygulama fırsatı sunmaktayız.

Vakti olan, YDS-YÖKDİL puanı almak hayatındaki ilk üç öncelikten biri olan adaylar eminiz ki bir yılda bize ilgi gösteren 6000 kullanıcı gibi güzel sonuçlar alacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim