ONLINE DERSLER

"Sınavlar zorlaştı iyice. Yine de pes etmeyin."

  • YDS / E-YDS
  • 30.04.2022
  • 536 Kez Okundu
"Sınavlar zorlaştı iyice. Yine de pes etmeyin."

"Sınavlar zorlaştı iyice. Yine de pes etmeyin." İsmail Turasan


Merhaba. Son sınavda 40-45 bandında not alan öğrencilerimizden "bu not bu sınava göre nasıl hocam?" şeklinde sorular aldım. Sizinle de paylaşayım istedim.

Dönem başında derslerde de ifade ettiğim gibi temel seviyeden başlayanlar için gerçekçi hedef 8-9bin kelime ezberi isteyen YDS'de ilk etapta 50 bandıdır. Haftada en az iki gün ders ve düzenli olarak iki gün ödev veya tekrar yaparak bu seviyeye ulaşmak mümkündür. Birinci önceliği YDS olan ve sadece YDS odaklı çalışma yapabilen adayların 70lere ve 80lere ulaşması da mümkündür. Ancak birçok aday iş, üniversite, akademik sorumluluklar ve ailevi sorumluluklar nedeniyle derslere katılım ve sınırlı ödev zamanı ile sınava hazırlanmaktadır. 

 Bu zor sınavda  notunuz 40-45 olsa dahi  siz eğer düzenli olarak kelime ve okuma  çalışması yaptı iseniz, dersleri canlı  takip ederek veya www.angoradil.com çalışma odası hesabınızdan dersleri kayıttan izleyerek takip ettiyseniz ve ödev yaptıysanız sizin düzgün bir altyapı oluşturduğunuzu gösterir. Metinleri genel olarak anlayabilir ve çevirisini yapabilirsiniz. 

Not olarak can sıkıcı olsa da bunun bir süreç olduğunu kabullenmek ve yılmadan kelime,okuma, çeviri ve sınav odaklı analiz yaparak çalışmaya devam etmek gerekir. Bizimle çalışarak kelime altyapısı oluşturan temel seviye öğrenciler düzenli kelime okuma, sınav odaklı analiz çalışması yaprak bir sonraki eyds veya yazılı sınavdan çok güzel notlar almışlardır. Geçen yıl Ekim sınavı son 4 yılın en zor sınavı idi, Kasım eyds'de notlar süper geldi.Çalışmaya ve sınavlara düzenli katılmaya gayret etmek gerek. Maddi olarak, zaman ve emek bakımından bir kayıp ve ciddi bir yük getirse de bu durum düzenli olarak bu sınavları takip edenlerin ve çalışmayı bırakmayanların bu işten karlı çıktığı gerçeğini de görmek gerekir.

Sınavların genel zorluk dereceleri maalesef her sınavda farklı olabiliyor. Son yaptığınız 5 deneme veya çıkmış soru çözümlerindeki ortalamanız gerçek seviyenizdir. 10 Nisan yds sonucunuz ise o günkü performansınızın not karşılığıdır. Bazen performansınız gerçek potansiyelinizi yansıtmayabilir. Kendinize haksızlık etmeden, gerçekçi ve hedef odaklı çalışmaya lütfen devam ediniz. elinizdeki kaynaklar ile haftada 3 gün 4er saatlik bireysel çalışma yeterli olacaktır.

Öğretmen anlatımına ve analizlerine ihtiyaç duyarsanız 2022 yılı boyunca ders kayıtlarının size açık olması için eski öğrenci olarak %50 indirimle www.angoradil.com OFFLINE paketleri alabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

 

Anonim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim