ONLINE DERSLER
İsmail Turasan
Tanıtım Dersi 2:54
İsmail Turasan
İngilizce
Uzmanlık Alanları
  • İngilizce
5.00 Puan
İsmail Turasan
İngilizce Eğitmeni
Uzmanlık Alanları
  • İngilizce
5.00 Puan

ÖĞRETMEN HAKKINDA

İsmail TURASAN, Angora Dil Kızılay şube ve Çayyolu-Koru şube ile birlikte www.angoradil.com kurucusudur. İngilizce öğretmenidir.

ÖSYM  tarafından yapılan İngilizce sınavların en sıkı takipçisidir ve 100'den fazla ÖSYM sınav oturumuna katılmıştır ( YDS,YÖKDİL,e-YDS ve YKSDİL). Gerçek sınav ayarında özgün sorular ve sınav odaklı kitaplar yazmıştır. Halen temel, orta, ileri ve üst seviyede yüz yüze veya çevrimiçi sınav odaklı dersler vermektedir. 

Niğde doğumludur. İlk ve orta derece eğitimini Niğde’de tamamlamıştır. 2000 yılında üniversite sınavında Türkiye 350.si olarak öğrenim görmek hakkı kazandığı Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde 2002 yılında 3.96 /4.00 ortalama ile bölüm birincisi ve 2004 yılında mezun olmuştur. Son sınıfta öğrenim görürken 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik formasyon eğitimi ve belgesi almıştır. 2004-2006 yılları arasında ODTÜ İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisans programı derslerini almıştır.

2004 -2009 yılları arasında Başkent Üniverisitesi’nde, 2009-2013 arasında ODTÜ’de okutman olarak görev yapmıştır. Her iki üniversitenin de hizmet içi öğretmen eğitimi programlarını başarıyla tamamlamıştır. 2013’te ODTÜ’den istifa ederek Akın Dil Eğitim Merkezi’nde  Konya şube Kurs Müdürü olarak  işe başlamıştır. 2104 yılından 2021 Eylül ayına kadar Akın Dil Ankara Kurs Müdürü olarak çalışmış ve kurduğu yetkin ekip ile birlikte öğrenci sayısını 4 kat derslik sayısını 3 kat arttırmıştır. 

İsmail Turasan, uzun bir süre IELTS dersleri vermiştir. Ayrıca, ÖSYM tarafından yapılan sınavlar doğrultusunda, soru ve kaynak yazarlığı ve kitap editörlüğü yapmaktadır. Akın Dil Eğitimde YDS ön hazırlık kitapları olan Starter ve 100 Reading kitaplarını kurduğu ekiple birlikte hazırlamış ve Exclusive kitabının kelime bölümüne(ilk 160 sayfa) aylarca emek vererek sınav odaklı bir sınav kelime, birlikte kullanım, ve örnek cümle seçkisi oluşturmuştur. Akın Dil Eğitim merkezi için YKSDİL müfredatını, kitap ve kaynaklarını kurduğu uzman bir ekiple hazırlamış ve binlerce gencin dil alanından bilinçli ve kaliteli eğitim almasına öncülük etmiştir. Sadece YKSDİL için 20den fazla kaynakta yazar ve editör olarak rol almıştır. Ayrıca yksdilakin.com kurucuları, editörleri ve yazarları arasındadır. yksdilakin.com üzerinden YKSDİL grubundaki  45 net üstü ileri SEVİYE Online C grubu derslerini 2 yıl boyunca vermiştir.YÖKDİL için FEN, SAĞLIK ve SOSYAL olmak üzere üç ayrı alanda kelime okuma kitapları ve özgün soru kitaplarını bizzat tasarlamış ve uzman bir ekip ile birlikte yazmıştır. 

İsmail Turasan, birçok ilde açılan şubelere giderek veya öğretmenleri davet ederek hizmetiçi eğitimler vermiştir. 

2020 yılında kendi sermayesi ile Çayyolu Akın Dil şubesini açmıştır ve bir buçuk yıl hem Ankara-Kızılay hem de Çayyolu şubeyi idare etmiştir. Akın Dil kızılay şubede ortaya çıkarılan yeni yönetime ve yeni yönetim anlayışına yer açmak için Eylül 2021'de tam zamanlı olarak kendisine ait olan Çayyolu Akın  Dil şubesinde idareci olarak çalışmaya ve ders vermeye başlamıştır. Çayyolu şubedeki  fiziksel derslere ek olarak uzaktan eğitim ile 70 puan üstü, 80 üstü ve 90 puan üstü  gibi ileri seviye YDS gruplarına dersler vermiştir.  10 Nisan 2022 tarihine kadar Akın Dil çatısı altında hem müdür hem de İngilizce öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Nisan 2022'de Akın Dil Eğitim yeni yönetiminin talebi üzerine Akın Dil Eğitim bünyesindeki tüm görevlerini karşılıklı anlaşma yolu ile bırakmıştır. 10 Nisan 2022'de sınav dönemi bittikten sonra Çayyolu Akın Dil şubesindeki isim hakkını da iade ederek, Angora Dil Yabancı Dil kursunu olarak açmıştır.

İsmail turasan, 2020 yılında kurduğu Turasan Eğitim Hizmetleri LTD ŞTİ bünyesinde bulunan, Özel Angora Dil Yabancı Dil Kursu ve Uzaktan eğitim sitesi olan www.angoradil.com kurucusudur. Yetkin ve özverili bir ekip ile birlikte YDS,Genel İngilizce, YÖKDİL, e-YDS, IELTS,TOEFL, Hazırlık atlama, Çocuk grupları ve YKSDİL dersleri sunmaktadır

angoradil.com üzerinden uzaktan eğitim dersleri büyük ilgi görmüştür ve yılda ikibinden fazla yeni kullanıcıya hizmet etmektedir.

29 Ekim 2023 tarihinde Ankara Konur Sokakta, Angora Dil Kızılay şubesini açmıştır.

Evli ve bir çocuk babasıdır. 

Akın Dil için Yazar / Ortak yazar olarak hazırladığı kaynaklar:

1.             EXCLUSIVE FOR YDS / YÖKDİL /YKSDİL

2.             8 video çözümlü deneme,

3.             14 YDT deneme,

4.             Yökdil Fen okuma kelime kitabı,

5.             Yökdil SAĞLIK okuma kelime kitabı,

6.             Yökdil SOSYAL okuma kelime kitabı,

7.             Yökdil Fen ÖZGÜN SORU VE DENEME kitabı,

8.             Yökdil SAĞLIK ÖZGÜN SORU VE DENEME kitabı,

9.             Yökdil SOSYAL ÖZGÜN SORU VE DENEME kitabı,

10.           100 READİNG

11.           YDS STARTER

12.           YKSDİL SÖZLÜK

13.          YDT 15 Mini deneme,

 

Akın Dil için EDİTÖR/YAZAR olarak hazırladığı kaynaklar:

14.           32 ADET YDS DENEME

15.           42 ADET YÖKDİL DENEME

16.           56 ADET YKSDİL DENEME

17.           REVIEW TESTS

18.           Last Touch

19.           YKSDİL setleri (20den fazla kaynak)

Angora Dil bünyesinde yazar /ortak yazar /editör olarak hazırladığı kaynaklar:

1) Angora Dil YDS Sınav kelimeleri kitapları 1 - 2 - 3

2) Angora Dil ALL INCLUSIVE Sınav soru türlerine yaklaşım kitabı

3) Angora Dil YDS Okuma-analiz kitabı

4) YDS /e-YDS deneme sınavları 

5)  Angora Dil Temel seviye ön hazırlık dilbilgisi kitabı 10-40 grupları için

6)  Angora Dil YDS Mini deneme kitabı

ÖĞRETMEN DEĞERLENDİRMELERİ

5.00 Puan
17 Yorum

İsmail Hoca dan ders almış bir öğrenci olarak bu cümleleri yazmak benim için bir borç. İsmail Hoca, alanında efsane bir eğitici. YDS de hedeflerime hocamız sayesinde ulaştım. Tüm samimiyetimle söylüyo... devamını oku

Ahmet K. KPSS - B (2020)

YDS ve YÖKDİL için Türkiye’de daha iyi bir hoca tanımıyorum. Özellikle 80 puan ve üstü hedefleyenler mutlaka İsmail Turasan hocanın derslerine katılsın. Derslerde çok yapıcı ve aynı zamanda ara ara eğ... devamını oku

Mehmet A. KPSS - B (2020)

Diyalog çözemezdim sayenizde 1 yanlış yapmışım, preposition çözemezdim soru kaçırmıyorum şimdi, nowthat/because farkını sayenizde öğrendim yaptım.... devamını oku

Burcu K. KPSS - B (2020)

ÖĞRETMENDEN DERSLER

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim