ONLINE DERSLER

Having good oral hygiene

  • # YÖKDİL SAĞLIK
  • Okuma Süresi 3
having-good-oral-hygiene

1) Having good oral hygiene is very important; it is one of the most important things you can do for your mouth, it is also important for your overall well-being.
2) Brushing twice a day, flossing once a day, and using products that have fluoride in them, like toothpaste, are all good ways to maintain a healthy mouth.
3) In underdeveloped countries, these things can be hard to come by.
4) An unhealthy mouth can contain: bad breath, yellowing or brown teeth, teeth missing, gingivitis, noma, cavities, HIV, or oral cancer.
5) The symptoms of gum disease are: bad breath, red or swollen gums, tender or bleeding gums, loose teeth, and painful chewing.
6) Scientists have discovered that people with gum disease are more likely to develop heart disease or have diabetes.
7) Other studies have suggested that women with gum disease are more likely than those with healthy gums to deliver premature babies.

ÇEVİR:

1) İyi bir ağız sağlığına sahip olmak çok önemlidir; ağzınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden bir tanesidir, aynı zamanda genel sağlığınız için de önemlidir.
2) Günde iki kere diş fırçalamak, günde bir kere diş ipi kullanmak ve diş macunu gibi içinde florit olan ürünler kullanmak ağız sağlığını sürdürmenin iyi yollarıdır.
3) Gelişmemiş ülkelerde bu ürünlere rastlamak zor olabilir.
4) Sağlıksız bir ağız: ağız kokusunu, sararan ya da kahverengi dişleri, eksik dişleri, diş eti iltihabını, HIV, noma (kangrenli yara), kaviteler (dişlerdeki boşluklar) ya da ağız kanserini içerebilir. 5) Dişeti hastalığının semptomları: ağız kokusu, kızarmış ya da şişmiş dişetleri, hassas ya da kanayan dişetleri, sallanan dişler ve çiğnerken ağrıdır.
6) Bilim insanları dişeti hastalığı olan kişilerin kalp hastası ya da diyabet olma olasılığının daha yüksek olduğunu keşfetti.
7) Başka araştırmalar dişeti hastalığı olan kadınların prematüre doğum yapma olasılığının dişetleri sağlıklı kadınlardan daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim